جاده اصلی آنکارا به پلاتلی (Polatli). دید شهر آنکارا و مسجد معروف کوچه تپه. دریاچه آنکارا و دید شهر از دور. یکی از میادین اصلی آنکارا، میدان آتاتورک. استادیوم بزرگ آنکارا، محل برگزاری بسیاری از رقابتهای ورزشی ترکیه. نمای کلی شهر آنکارا از قسمت قدیمی و جدید. روز برفی آنکارا. نمای دیگری از شهر آنکارا شهر آنکارا از افق بی تپه (Beytepe).
 
 
 

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی
این موزه از اولین جاذبه های آنکارا برای کسانی است که به دیدن بناهای تاریخی و تاریخ ترکیه باستان علاقه مند هستند. این موزه در بازاری متعلق به قرن پانزدهم که به خوبی بازسازی شده واقع است.و بهترین صنایع دستی به دست آمده ازحفاریهای ترکیه را در این موزه می توان دید.
همانطور که در این موزه قدم می زنید گویی در سفری تاریخی به گذشته آناتولی هستید ،آثار مختلف تاریخ دوران آناتولی از دوران پالئولاتیک تا تمدن لیدیا را در خود جای داده است.آثاری از یونان و روم نیز در موزه دیده می شود.


موزه از یک نیم طبفه کوچک در پایین و یک طبقه بزرگ و کامل در همکف تشکیل شده  با سالن بزرگی در مرکز آن و راهروهای اطراف . یک فروشگاه و کافی شاپ هم در کنار درب ورود و خروج و حیاطی پر از مجسمه های سنگی .
موزه تمدن های آناتولی به ورودی ارگ نزدیک است. یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده است.
(هرروز به غیر از دوشنبه ها باز است. در طول تابستان موزه هرروز باز است)

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی

 

 

© 2011-2012 Ankara Tour (تور آنکارا) All rights reserved.

Web Design by Parsian CMS, Web Hosting by Parsian Networks 2004-2012 طراحی وب با استفاده از مدیریت محتوا شبکه پارسیان, دامنه و هاستینگ توسط شبکه پارسیان 2004-2012